Anne olmak şerefini verdin yavrumm..

Bir eylül sabahı ,son baharla birlikte, bahar gibi geldin hayatıma. Gecelerin en güzelini yaşattın bana. Şu otuz küsur senelik hayatımda, en mutlu olduğum andı senin yüzünü ilk gördüğüm an. Rabbimin bana verdiği en güzel, en değerli dünya nimetiydin sen Yavrum. Rabbim, senin vasıtanla bana anne olma şerefini hediye etti. Bunun için önce O; na (c.c) sonsuz şükür, sonra da sana binlerce teşekkür ederim Bebeğim.

Bebeğim diyorum Birtanem; Çünkü ben her an, o ilk gördüğüm an gibi bakıyorum sana. Hani derler ya;Annelik duygusu yeryüzünde ilk anki tazeliğini hep koruyan tek duygudur; diye. Çok doğru Bebeğim.

Seni ilk kollarıma verdiklerinde, dünyaya gözlerini açalı henüz bir dakika olmamıştı. Doktor ;Henüz sizi göremez, % 30 dur görme oranı; demişti. Ama o kadar tanıdık, o kadar biliyor gibi bakıyordun ki Nur tanem; Benim ona inanmam mümkün değildi.

Koklamaya doyamadığım, Cennet kokulu Yavrum; İpek tenli kuzum, ciğerimin köşesi; Seni böyle sevince soruyorsun;Neden ciğerinin köşesiyim anneciğim? Neden hepsi değil?; diye. Anlatayım Bebeğim: Senin eline diken batsa, benim şuramda, içimde bir yer, ciğerimin köşesi sızlıyor Can Kafesim. Ayağın taşa takılsa aynı yer; Gözünden bir damla yaş aksa aynı yer; Demek ki sen oradasın Nur tanem. Ta ciğerimin köşesinde;

Bu mektubu yazmaya başlamak zor oldu yavrucuğum. Çünkü hissettiklerimi, içimdekileri anlatabilecek en doğru ya da doğruya yakın kelimeleri bulmak zor olacaktı. Öyle de oldu Benim kırık dökük cümlelerim, hislerime tercüman olmaktan aciz Karagözlüm. Rabbim sana da senin gibi güzel ve değerli bir evlat verdiğinde (inşallah) beni ve anlatmaya çalıştıklarımı daha iyi anlayacaksın Nur;um.

Ben sana iyi bir insan olmayı öğretebilmek için çabalarken Karagözlüm, bir de baktım ki sen bana iyi bir anne olmayı öğretiyorsun. Aslında öğretmen sen, taleben benmişim.

Ben, yolda mendil satan küçük çocukta bile seni hatırlıyorum. Bu yavru da benimki gibi bir ana kuzusu diyorum. Arabamın torpidosu mendil dolmuş olsa da, bir mendil daha alıyorum. Bana merhameti sen öğrettin Bebeğim.


Başımın Tacı Yavrum; Bu dünyada başıma taç olduğun gibi; alem-i berzahta da, ahirette de taçlar giymeme vesile olacak bir kul ve evlat olmanı dilerim Annem. Rabbimin yolundan, Onun (c.c) kapısından sakın ayrılma Yavrucağızım.

Gece sen yatınca, seni seyrederken hep dua ediyorum Rabbime, senin bana bir emanet olduğunu hatırlayarak.Rabbim; Ne olur, verdiğin emaneti Sen (c.c) koru ve bize bağışla; AMİİNNN (Dünyadaki tüm annelere de)

Sana vermeye çalıştıklarım, verebildiklerim hiç önemli değil gözümün Nuru. Ben hep sana veremediklerim için yandım. Hep onlar için yakındım. . Ne olur bana hakkını helal et. Yalnız şunu bilmeni isterim. Bütün çabalarım, emeklerim, feda ettiklerim, elde ettiklerim, her ne varsa hepsi senin için Yavrum.


Sana ömrün boyunca refakat etmem mümkün değil Nur tanem. Ama inan, yüreğim her an ve tamamıyla senin yanında ve duacın olacak Rabbimin izniyle Güzel Kuzum.

Rabbim gülen yüzünü soldurmasın, seni ve senden gelecek nesli iki cihanda aziz etsin, O na (c.c) layık kul, Efendimize (s.a.v) layık ümmet etsin inşallah Meleğim.

Dualarına Muhtaç Anneciğin (babacığın)

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !